Posiadłość zbudowano w najwyższym punkcie miejscowści. W 1871 r. dwór przebudowano w pałac, otoczony dużym parkiem krajobrazowym.

Właścicielem pałacu był radca handlowy oraz filozof Marc Heymann. W pierwszych latach XX w. pałac przekazano na cele oświatowe, mieściło się tu m.in.: przedszkole, szpital dla żołnierzy niemieckich i radzieckich, po II wojnie światowej mieścił się tam Uniwersytet Ludowy. Obecnie pałac jest własnością prywatną, mieści się tam restauracja. Kontakt: Restauracja Pałac Większyce ul.Kozielska 15, 47-208 Większyce, tel. +48 77 482 15 25, 604 437 632, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.