Szukamy chętnych pszczelarzy z terenu gmin: Bierawa, Cisek, Pawłowiczki, Polska Cerekiew i Reńska Wieś  do przeprowadzenia warsztatów dla dzieci!

W pierwszym tygodniu września chcemy zorganizować 5 warsztatów pszczelarskich w pasiekach na terenie Stowarzyszenia Euro-Country.

 

Kopia White World Art Day Poster

Tematem przewodnim warsztatów powinna być ochrona pszczoły miodnej i upowszechnienie jej roli w środowisku naturalnym, utrzymanie zdrowotności oraz liczebności rodzin pszczelich. Podczas warsztatów dzieci powinny dowiedzieć się: na czym polega praca pszczelarzy, czym jest ul, co to pszczela rodzina, czym dokarmia się pszczoły, jakie znaczenie mają pszczoły dla otaczającego nas środowiska, dlaczego powinniśmy dbać o pszczoły oraz jak pozyskuje się miód.

W ramach warsztatów chcemy żeby dzieci zasadziły 2 sadzonki drzew miododajnych oraz spróbowały dokarmić pszczoły pokarmem z prebiotykami i witaminami. Sadzonki drzew i pokarm pszczeli zapewnia Stowarzyszenie Euro-Country.

Na Wasze zgłoszenia czekamy do 25 sierpnia br. do godziny 15:00.

Jeżeli macie pytania prosimy dzwonić pod numer telefonu 77 8873 027.

SZCZEGÓŁY:

  • każdy warsztat dla 25 osobowej grupy dzieci ze szkół podstawowych klasy 1- 4
  • czas trwania ok 2 godziny
  • w miarę możliwości każdy warsztat w innej gminie, blisko szkoły aby dzieci mogły przejść pieszo do pasieki.

 

Warsztaty zorganizujemy w ramach projektu "U progu ula - wsparcie pszczoły miodnej" który jest współfinansowany z budżetu Województwo Opolskie w ramach zadania publicznego pn. Wspieranie działań z obszaru rolnictwa - działania na rzecz rozwoju pszczelarstwa "Opolska pszczoła miodna".